Dialog obrazów V.2

Wystawa podsumowująca letnią wizytę gruzińskich fotografów na Dolnym Śląsku, którzy wzięli udział w kolejnej edycji polsko-gruzińskiego projektu fotograficznego „Dialog obrazów”. W trakcie tygodniowego pleneru zaproszone do udziału w nim osoby starały się uchwycić w swoich pracach najistotniejsze elementy zastanego przez nie krajobrazu oraz dostrzec konteksty wpisane w niego przez człowieka, a także specyfikę regionu Dolnego Śląska. Artyści spędzili tydzień na poznawaniu regionu oraz siebie nawzajem, zawiązali znajomości i przyjaźnie, byli w tych samych miejscach, fotografowali podobne rzeczy. Efekty ich pracy są jednak różne, a mimo to można w nich wyczuć ducha regionu.

 

 

 

 

Artyści:

Irakli Dzneladze urodził się 11 listopada 1986 roku w Batumi w Gruzji. Po ukończeniu miejscowego gimnazjum teologicznego wstąpił do Rerich School of Arts na wydziale Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu w Rosji. To tam po raz pierwszy zainteresował się fotografią i dziennikarstwem. Irakli zdobył zawód artysty-konserwatora i w 2004 roku wrócił do Batumi. Przez 4 lata studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Państwowym Batumi Shota Rustaveli. Od tego czasu fotografia stała się integralną częścią jego życia. W latach 2012-2013 brał udział w programie Eurodyssee w Paryżu. Od roku zajmuje się fotografią dokumentalną. Irakli miał 11 wystaw osobistych i ponad 30 wystaw zbiorowych. Jest autorem projektów „Fotografia historyczna: mieszkańcy Batumi” i „Drzwi”. Irakli Dzneladze jest także założycielem Klubu Artystycznego F/11 w Gruzji. Jeden z założycieli i menadżer przestrzeni sztuki współczesnej Batumi 2014-2019. Od 2014 roku współorganizator Foto-festiwalu Batumi Photo Days.

instagram.com/iraklidzneladze/

 

Kakhaber (Kez) Emiridze urodził się w 1969 roku w Batumi. Absolwent wydziału inżynieryjno-ekonomicznego Uniwersytetu Państwowego w Tbilisi. Uczestnik i laureat wielu konkursów i wystaw, mi.n. konkurs fotograficzny i wystawa „Batumi to moje imię” (2009), konkurs fotograficzny „Batumi od czasu do czasu” (II nagroda, 2010), Konkurs fotograficzny i wystawa „Kolga Tbilisi Photo” (2011, 2012), wystawa „Inny pejzaż” w Contemporary Art Space (2015), wystawa „Dialog obrazów V.2” w Contemporary Art Space (2022). Pracuje zarówno aparatami analogowymi i cyfrowymi.

instagram.com/imkaem/

   

 

Lasha Phalavandishvili urodził się w 1988 roku w Batumi. Jego pierwszy kontakt z fotografią miał miejsce około 16 roku życia, a po ukończeniu studiów w 2010 roku, głęboko zaangażował się w medium. Kilka lat eksperymentował z fotografią cyfrową, w końcu odnalazł się w naturze, zmienionym przez człowieka krajobrazie, architekturze i środowiskach społecznych. Uczestnik wielu zbiorowych i indywidualnych wystaw, jeden z członków współzałożycieli Contemporary Art Space Batumi, pracuje i żyje z fotografii.

instagram.com/lashaph/

 

 

Seraphim Dzneladze urodził się w 1988 w Batumi. Swoją fotograficzną podróż rozpoczął 15 lat temu. Koncentrując się na ludziach w ich prawdziwym otoczeniu, niezależnie od tego, czy jest to tętniąca życiem ulica, czy różnorodne społeczności, Sera poświęca się prezentowaniu uniwersalnych powiązań międzyludzkich. Oprócz pracy w branży fotografii dokumentalnej współpracuje z wiodącymi gruzińskimi i międzynarodowymi markami, wdrażając swoją wizję w projekty komercyjne i redakcyjne marek.

instagram.com/seradzneladze/

 

 

 

Wernisaż: piątek 15.12.2023, godz. 19.00

Termin: 15-31.12.2023

Kurator wystawy: Paweł Bąkowski

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa DolnośląskiegoGaleria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

Projekt został sfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wystawa w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury.