OKiS w Piśmie Artystycznym Format nr 81
W najnowszym numerze Pisma Artystycznego Format (81) zostały opublikowane aż cztery teksty poświęcone wystawom zorganizowanym przez Galerię FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Redaktor naczelny pisma, dr Andrzej Saj, w tekście „Rozjaśnianie wnętrza (o sakralnych tropach w fotografii Zbigniewa Treppy)” pisze o ekspozycji Zbigniewa Treppy pt. „I believe in…”. Wystawa, której kuratorem był Manfred Bator, została zorganizowana wspólnie z Galerią FF – Forum Fotografii w Łodzi, w której będzie prezentowana jesienią tego roku.
Magdalena Barbaruk w tekście „Bizarny realizm Kłoska” pisze o przygotowanej przez Andrzeja Rutynę wystawie Piotra Kłoska pt. „Realizm magiczny” , zorganizowanej wspólnie z Instytutem Cervantesa w Krakowie.
Ponadto w najnowszym „Formacie” zamieszczony został tekst kuratorski Krzysztofa Jureckiego, towarzyszący zrealizowanej u nas przez niego międzynarodowej wystawie grupowej pt. „Negocjowanie tożsamości. Między realnym a wirtualnym w fotografii XXI wieku” oraz wywiad przeprowadzony przez Joannę Bąk z Tomaszem Sikorą, którego wystawę pt. „Tribute to colours”, pod kuratelą Andrzeja Saja, prezentowaliśmy w naszej galerii w kwietniu tego roku.
Bardzo dużo miejsca poświecono także, przygotowanej przez Dział Sztuk Wizualnych Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, monograficznej publikacji poświęconej jednemu z najwybitniejszych artystów wizualnych na Dolnym Śląsku – Tomaszowi Domańskiemu pt. „Pomniki Czasu”. W Formacie ukazał się jej poświęcony tekst autorstwa dyrektora OKiSu, Igora Wójcika oraz recenzja Piotra Lisowskiego pt. „Zamarznięta woda. Pomniki Czasu Tomasza Domańskiego”.
W najnowszym „Formacie” znajduje się również szósty numer wydawanego przez nas z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu Formatu Literackiego. Format Literacki nie tylko wzbogaca treściowo kolejne numery Formatu, integrującego twórców z różnych dziedzin sztuk plastycznych, ale także w chwili obecnej pełni funkcję jednej z najwartościowszych inicjatyw związanych z promocją wrocławskiej literatury.
Katalogi towarzyszące wszystkim z omawianych ekspozycji fotograficznych, a także książka poświęcona twórczości artystycznej Tomasza Domańskiego, są dostępne w Galerii FOTO-GEN, do której odwiedzenia serdecznie namawiamy.