Aktualności

Spotkanie autorskie z Andrzejem Paluchiewiczem wokół książki „Mój Grotowski II”

W piątek 10 marca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Paluchiewiczem wokół jego książki „Mój Grotowski II” współwydanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Dolnośląski.

Jak pisze Andrzej Saj, który będzie również prowadził spotkanie: „(…) Paluchiewicz, biorąc udział w realizacji spektakli, był jednocześnie niejako widzem – obserwatorem; ale obserwatorem wyjątkowym, bo codziennie, w próbach, w przygotowaniach do spektakli, ale i w czasie wolnym od zajęć towarzyszący ze swym aparatem zespołowi teatralnemu. Co więcej, nie uprawia on tu rasowego reportażu, nie o prawdę dokumentu mu szło, a raczej o autentyzm (choć subiektywnie podany) tego miejsca i czasu, tych ludzi i ich pasji oraz zaangażowania w to, co wspólnie tworzyli.”

Andrzej Paluchiewicz – Wrocławianin. W latach 1966-1977 był aktorem Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Uczestniczył w tym czasie w wielu tournee zespołu (Belgia, Niemcy, Dania, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Usa, Meksyk). Przez cały ten okres fotografuje. Ludzi, ulice, przedmioty. W 1977 roku wyjeżdża do Szwecji, która staje się jego drugą ojczyzną. Tam zaczyna zajmować się fotografią zawodowo. Jest autorem fotoreportaży prasowych, okładek książek i zdjęć do magazynów. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych, m. in. w Nowym Jorku, Berlinie, Madrycie, Modenie i Wrocławiu.

Did you like this? Share it!

Napisz komentarz