O nas

Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego to największa na Dolnym Śląsku i zarazem jedna z największych i najstarszych tego typu instytucji w Polsce, dedykowana fotografii i sztuce o prowieniencji fotomedialnej. Galeria usytuowana jest w centrum miasta między Rynkiem i Ostrowem Tumskim. Mieści się w zabytkowym Domu Panien Trzebnickich, zwanym również Domkiem Romańskim (pierwsze wzmianki o budynku mieszkalnym, w którym rezydowały trzebnickie cysterki, pochodzi z 1208 roku).   Powierzchnia ekspozycyjna obejmuje trzy pomieszczenia: romańskie, gotyckie oraz część współczesną.

Działalność wystawiennicza Galerii FOTO-GEN nawiązuje do tradycji funkcjonujących wcześniej  w tym miejscu (od początku lat siedemdziesiątych): Wrocławskiej Galerii Fotografii, legendarnej Foto-Medium-Art i Dolnośląskiego Centrum Fotografii „Domek Romański”.

 

Program artystyczny galerii jest efektem konsultacji Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Rady Programowej Galerii FOTO-GEN. W skład Rady wchodzą:

Paweł Bąkowski – kierownik Galerii FOTO-GEN

dr Adam Sobota – były kustosz Działu Fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

dr Andrzej Saj – były redaktor naczelny Pisma Artystycznego „Format”

Andrzej Rutyna – prezes Okręgu Dolnośląskiego ZPAF

Wirtualny spacer