WITRYNA JEDNEJ FOTOGRAFII

WITRYNA JEDNEJ FOTOGRAFII

Miejsce
Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
tel. 71 344 78 40
e-mail: galeria.foto-gen@okis.pl
Wystawa
09.01.2019—18.01.2020
Wernisaż
09.01.2019 godzina 18.00
Kurator: Michał Litwieniec
Z akcji potwierdzonych towarzyszących wernisażowi:

  • DVJ Mniamos: dj set
  • Kala Sound System: Live music
  • Agnieszka Kapuścińska: performance „Skąd pochodzisz”
  • Wiktor Zaborowski: „Pole dance” performance
  • Marek Hajduk: instalacja Mikroskop
  • Valentina Rendon : video art
  • Aleksandra Gronowska: pieśń nieznana
  • plus koreczki, wina i poczęstunki niespodzianki……

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Od czwartku 09 stycznia w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu będzie można oglądać zbiorową wystawę fotografii artystycznej pt. „Witryna Jednej Fotografii”. Ekspozycja, w której bierze udział 43 twórców, stanowi podsumowanie dotychczasowej działalności tytułowej mini galerii, ulokowanej w Teatrze Kalambur z inicjatywy kuratora wystawy, Michała Litwińca.
Witryna Jednej Fotografii to analogowa tablica uliczna.

Idea jej pojawiła się któregoś letniego popołudnia 2018 roku w głowie kapitana statku Kalambur Michała Litwińca i od razu została wdrożona w życie. Witryna prezentuje jedno zdjęcie zmiennie co mniej więcej 10 dni. Witryna mieści się na ulicy Kuźniczej we Wrocławiu pod ważką.

Jedno zdjęcie prezentowane w Witrynie jest zawsze pionowe w formacie 50/70, lub w kwadracie 50/50. Zdjęcie, jak nadmienia pomysłodawca, musi być po prostu dobre i mieć to „coś”. Zdjęcie powinno zatrzymać na chwilę biegnącego przechodnia, dać mu swoją opowieść, zadać pytanie. W dobie cyfrowego scrollowania wszystkiego na ekranie, Witryna dumnie podkreśla swoją analogowość.
Ważnym elementem ekspozycji zdjęcia jest krótki tekst, który nie powinien być opisem, ale raczej drzwiami do innych dróg percepcji pojmowania oglądanej fotografii.

Prace mogą prezentować zawodowi fotograficy a także ludzie którzy po prostu lubią robić zdjęcia i chcą wziąć udział w akcji. Witryna jest dla wszystkich. Z czasem pojawią się miesiące tematyczne, na razie panuje w ekspozycji styl dowolny.
Witryna Jednej Fotografii to inicjatywa ideowa Fundacji Kalambur, wynikająca z potrzeby tworzenia w ogóle, oraz wprowadzania elementu bajkowego w naszą szarą rzeczywistość.

Zbiorowa wystawa Witryny Jednej Fotografii to przegląd 43 zdjęć. Czterdziestu trzech twórców, którzy zaprezentowali swoje prace w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

9 stycznia @ 18:00 — 18 stycznia @ 20:25
18:00 — 20:25 (218h 25′)

Galeria FOTO-GEN

Did you like this? Share it!

Comments are closed.